Open monumentendagen
Bezoek het Markiezenhof tijdens Open Monumentendag op 14 en 15 september.
PopMonument viert feest! Op zaterdag 14 september organiseert het muziekfestival de 11e editie in de mooiste monumenten van Bergen op Zoom.
Ga op ontdekkingsreis en laat je verrassen door bijzondere verhalen, acts, kunst, erfgoed en popmuziek op onverwachte en unieke historische locaties.
PUNTJUDITH (20:15 uur - 21:15 uur)
Dit jaar is puntjudith artist in residence van PopMonument. In mei 2025 verschijnt haar langverwachte debuutalbum Stad van Glas, dat gaat over onverwachte wendingen, opnieuw beginnen en hoop vinden. “Zware thema’s, maar dan op een dansbare manier.”
Haar nieuwe muziek, waar audiofragmenten en zinnen uit brieven van haar grootvader en haar eigen dagboeken als een rode draad doorheen lopen, is evenveel een knipoog naar het verleden als het een liefdesbrief aan de toekomst is. De sound is alvast onnavolgbaar: donkere beats, pulserende bassen en rauwe geluiden laat ze schijnbaar moeiteloos versmelten met magistrale poëzie.
Haar nieuwe nummers geven hoop en troost te midden van alle chaos om ons heen. Als artist in residence bij PopMonument duikt puntjudith verder in deze thema’s.
COLLIGNON (22:15 uur - 23:00 uur)
Collignon is een energiek trio met Yves Lennertz, Gino Bombrini en Jori Collignon, bekend van eerdere samenwerkingen in SKIP&DIE en YĪN YĪN.
In 2023 en 2024 maakte de band indruk met internationale optredens, singles en samenwerkingen, waaronder een show op Eurosonic Noorderslag.
Hun album Bicicleta uit oktober 2024 is een muzikale ode aan de fiets als symbool van de Nederlandse cultuur.
De kaartverkoop is inmiddels gestart via de website van PopMonument. Een regulier festivalticket kost €39,00 euro. Voor jongeren t/m 26 jaar zijn een gelimiteerd aantal goedkopere tickets à 34,00 euro verkrijgbaar.
Alle optredens vinden plaats in de mooiste monumenten van de stad, waaronder in stadspaleis Markiezenhof, de Gevangenpoort, Provoosthuis, Gebouw-T en Theater De Maagd.
Met een ticket krijg je toegang tot alle monumenten, muziek en kunst.
De 11e editie van PopMonument Bergen op Zoom is op zaterdag 14 september, begint om 19.30 uur en duurt tot 02.00 uur.
PopMonument wordt mede mogelijk gemaakt door: gemeente Bergen op Zoom, Poppodium Gebouw-T, Theater De Maagd, Markiezenhof, Open Monumentendag, Stadsgidsen Bergen op Zoom, Music Hub Brabant, Lyfter, Hotel Zeezicht, Soundz en alle deelnemende locaties, artiesten en organisaties.