• Wat front-page-activity
  • Wanneer 04 juni 2023 t/m 28 augustus 2022 (Europe/Amsterdam / UTC200)
  • Agenda-item aan agenda toevoegen iCal
  • 9 augustus mei t/m 28 augustus
  • Genre: expositie
  • Leeftijd: alle leeftijden
  • Locatie: Tuinzaal 1 - Markiezenhof (begane grond)
  • De expositie is gratis toegankelijk.

Vanuit onze westerse visie willen we graag mensen in nood helpen. Toch kijken we met verschillende brillen naar het land van herkomst. Waarom doen wij dat?

Nu er een oorlog in Oekraïne woedt, wordt dit verschil enorm duidelijk. Nederland is (terecht) compleet verontwaardigd en is massaal bereid de vluchtelingenstroom die op gang is gekomen te helpen.

De Bergenaren steken een helpende hand toe. Kleding en huisraad wordt massaal geschonken en we zorgen dat de Oekraïners een warm welkom krijgen. Maar was dat ook zo toen Aleppo plat gebombardeerd werd?

Met het project ‘Oost West Thuis Best’ geeft kunstenaar Mart Franken een blik in de wereld van vluchtelingen die om verschillende motieven naar Nederland zijn gekomen. Hoe beleefden zijn hun vlucht en waar staan ze nu. Wat heeft hen gevormd tot de mensen die ze nu zijn.

Niet iedereen was in staat zijn of haar verhaal te delen. De mensen die net aangekomen zijn vanuit de oorlog in Oekraine hebben we niet allen gevraagd een tekst aan te leveren of hun verhaal te vertellen. Sommige portretten zijn gemaakt vanaf een foto. Toch horen ze zeker ook in deze expositie omdat ze een beeld geven van vluchtelingen uit een oorlog dichtbij huis.